Συνάντηση με μαθητές από το δημοτικό σχολείο Ακρινής! - Ειδικό Δημοτικό και Νηπιαγωγείο Κωφών Βαρήκοων Πανοράματος

espa«Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες- ΑΠ 1,2,3 »

Πρόγραμμα μέτρων εξατομικευμένης υποστήριξης μαθητών

Την Τετάρτη 30 Μαρτίου, στα πλαίσια της κοινωνικοποίησης, μας επισκέφτηκε το δημοτικό σχολείο Ακρινής του νομού Κοζάνης. Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να γνωριστούν και να αλληλεπιδράσουν μέσα από δημιουργικές δραστηριότητες. Έτσι, σχηματίστηκαν ομάδες ανάλογα με την ηλικία και το παιχνίδι άρχισε!

Φυσικά, μαζί με τα παιδιά, είχαμε και εμείς την ευκαιρία να γνωριστούμε με τους συναδέρφους και  να ανταλλάξουμε απόψεις μέσα σε ένα ευχάριστο και δημιουργικό κλίμα.

Οι προγνώσεις καιρού παρέχονται απο το Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών.