Στα πλαίσια του μαθήματος της Φυσικής Αγωγής, δημιουργήσαμε έναν πίνακα με όλα τα αθλήματα των Ολυμπιακών Αγώνων Κωφών. Τα παιδιά είναι σημαντικό να μάθουν τόσο την ιστορία όσο και τον λόγο διαχωρισμού από τους Ολυμπιακούς και τους Παραολυμπιακούς αγώνες.

ΦΥΣΙΚ1

Φτιάξαμε από ανακυκλώσιμα υλικά ένα σετ bowling με το οποίο διασκέδασαν πολύ τα παιδιά.

ΦΥΣΙΚ2

Ο παρακάτω πίνακας δημιουργήθηκε για να μάθουν τα παιδιά τα διάφορα αθλήματα και τις μπάλες τους.

ΦΥΣΙΚ3

Στα πλαίσια του προγράμματος ΧΟΠΑ που πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με τη σχολική νοσηλεύτρια φτιάξαμε δύο πίνακες για να γίνει πιο εύκολη η εκμάθηση των συμπτωμάτων και η αντιμετώπιση ενός εγκεφαλικού επεισοδίου.

ΦΥΣΙΚ4

Και τέλος φτιάξαμε μία τρίλιζα με διάφορους μαγνήτες, η οποία κινητοποίησε την σκέψη των παιδιών.

ΦΥΣΙΚ5