Αξιότιμοι/ες,

με την επιστολή μας αυτή θα θέλαμε να σας εκφράσουμε τις θερμότατες ευχαριστίες για τη θετική σας ανταπόκριση στο αίτημα του σχολείου για την υλοποίηση του προγράμματος " Τρίποντα στα Σχολεία".

Εκφράζοντας τα συναισθήματα χαράς και ικανοποίησης των μικρών μαθητών με προβλήματα κώφωσης, των γονέων τους και των εκπαιδευτικών του σχολείου μας, συγχαίρουμε τους εκπαιδευτικούς ΠΕ11, κλάδου φυσικής αγωγής, οι οποίοι επισκέφτηκαν το σχολείο μας και υλοποίησαν το πρόγραμμα «ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ» για την άψογη οργάνωση και την άρτια επαγγελματική συμπεριφορά τους.

Η επαφή με το άθλημα της καλαθοσφαίρισης έδωσε την ευκαιρία στους μαθητές του σχολείου μας να γνωρίσουν το συγκεκριμένο άθλημα και να μάθουν τις αξίες που προωθούνται μέσω του αθλητισμού όπως η υγεία, η παιδεία, ο σεβασμός και η αλληλεγγύη.

Εκ του σχολείου