Αξιότιμε/η Κύριε/α,

με την επιστολή μας αυτή, θα θέλαμε να σας εκφράσουμε τις θερμότατες ευχαριστίες μας για την ευγενική προσφορά σε σχολικά είδη για τρεις μαθητές του σχολείου μας και συγκεκριμένα

• Σχολική Τσάντα πλάτης
  • Κασετίνα με ξυλομπογιές, μαρκαδόρους, μολύβια, ξύστρα, χάρακα, γόμα και πλαστικό ψαλίδι
  • Σετ μαρκαδόρους
  • Τετράδια με γραμμές σε διάφορα χρώματα
  • Ομιλος Ηρακλής-Heracles Group

Είναι πολύ σημαντικές αυτού του είδους οι κινήσεις, γιατί αναδεικνύουν την κοινωνική ευαισθησία και την έννοια της προσφοράς, ενώ παράλληλα δημιουργούν συνθήκες αισιοδοξίας και χαράς στους μαθητές μας. Η ενέργειά σας αυτή δείχνει έμπρακτα τη μεγάλη ευαισθησία και το ξεχωριστό σας ενδιαφέρον για το σχολείο μας και την Ειδική Αγωγή.

Σας ενημερώνουμε ότι επιθυμούμε και μελλοντικά τη συνεργασία μαζί σας .

Οι μαθητές, οι γονείς τους, οι εκπαιδευτικοί αλλά και η ευρύτερη σχολική μας κοινότητα σας ευχαριστούν θερμά.

Με εκτίμηση,

Η Δ/ντρια του Σχολείου

Ξιάρχου Χριστίνα

* Ο Όμιλος ΗΡΑΚΛΗΣ, μέλος της Holcim,  καλωσόρισε τα «πρωτάκια» των Εκπαιδευτικών Δομών Ειδικής Αγωγής στη νέα σχολική χρονιά και προσέφερε την πρώτη σχολική τσάντα του Δημοτικού και πολύχρωμα σχολικά είδη, βοηθώντας να γίνει πραγματικότητα «Ένας άθλος ακόμα για την Παιδεία».

Περισσότερες πληροφορίες για το σχετικό πρόγραμμα του Ομίλου Ηρακλής εδώ