Την Παρασκευή 25 Φεβρουαρίου 2022 παρουσιάστηκε το βιβλίο της συγγραφέα Ευαγγελία Τσαπατώρα «Γήινοι και εξωγήινοι και το σβηστό φεγγάρι», σε θεατρικό δρώμενο στο σχολείο μας, δίνοντας στους μαθητές μας την ευκαιρία να απολαύσουν και να δημιουργήσουν δράσεις και κατασκευές, οδηγώντας τους στο φεγγάρι με σκοπό να το σώσουν. Μέσα από την φαντασία των παιδιών ένας αστροναύτης, δύο εξωγήινοι και ένα ιπτάμενο αυτοκίνητο συναντιούνται τυχαία στο διάστημα. Ο καθένας τους βρίσκεται εκεί για τον δικό του λόγο, όμως όλοι μαζί  θα πρέπει να συνεργαστούν για να σώσουν το φεγγάρι.

Τα παιδιά θα καταφέρουν άραγε να φέρουν εις πέρας την αποστολή;

Το παιδικό αυτό βιβλίο μεταμορφώνεται σε ένα μαγικό κόσμο που είναι δυνατόν όλα να συμβούν αγγίζοντας δημιουργικά όλες τις αισθήσεις των παιδιών.

Ευχαριστούμε θερμά την κα. Ευαγγελία Τσαπατώρα για την παρουσία της και την δωρεά του βιβλίου της  «Γήινοι και εξωγήινοι και το σβηστό φεγγάρι», εκδ. ΕΛΚΥΣΤΗΣ στο σχολείο μας!

Ευχόμαστε καλοτάξιδο και ελπίζουμε σε περισσότερες νέες συγγραφικές δημιουργίες!

1 διασ

3 διασ